Zvolte si oblast:

Aktuality

Aktuality programu Kultura.

ilustrace

Vydáno

Zikmundova vila se zapojí do Dnů architektury ve Zlíně

Mezi místa, která bude možné navštívit v rámci Dnů architektury, se poprvé zařadí i vila legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda. Deset dnů trvající výstavu k architektuře – Příběh Zikmundovy vily, doplní v neděli 1. října komentovaná prohlídka zahrady s architektem Petrem Všetečkou. 

Vydáno

Lesní sympozium vyzývá ke zvědavosti za hranicí lidského myšlení. Více-než-lidská zvědavost propojí vědu, umění a ekologii

Paměť, kreativitu, zvířecí a lidský mozek - tato témata bude zkoumat letošní ročník sympozia Více-než-lidská zvědavost. Projekt na pomezí vědy, umění a péče o krajinu se odehraje na konci července na lesním a lučním pozemku v Orlických horách. Jádrem programu pod širým nebem budou přednášky, workshopy, umělecké performance, ale také kino a koncerty.

Vydáno

Revitalizace zámku Pětipsy pokračuje

Kousek na jih od Chomutova leží obec Pětipsy. A v ní byl zámek. Dnes spíše ruina zámku – i když věci se mění k lepšímu, jak se přesvědčili vrchní ředitelé ministerstva kultury a financí. Je zde totiž realizován projekt na revitalizaci zámku z programu Kultura, financovaný Fondy EHP 2014 – 2021.

Vydáno

Platform for Singing: Koncert Kühnova smíšeného sboru

Dne 3. 5. 2023 se uskutečnil koncert Koncert Kühnova smíšeného sboru, a to v rámci projektu Platform for Singing. Kromě Kühnova smíšeného sboru vystoupil sbor Kosáčci, sbor ZŠ Modrá škola a další umělci. 

Vydáno

Centrum české dětské knihy

Centrum české dětské knihy (CČDK) podporuje uměleckou tvorbu dětí a dětské čtenářství. V rámci svých aktivit pořádá celou řadu workshopů, seminářů, výstav i akcí pro dospělé publikum. Podívejte se, na jaké workhopy s umělci se můžete v nejbližší době přihlásit.

Vydáno

Multifunkční prostor ArtHub se otevírá s kulturní památkou Krenovka v rámci festivalu Open House Praha

Po více než roční rekonstrukci se na Krenovce otevírá i poslední z prostor určených široké veřejnosti - multifunkční sál zvaný ArtHub. Jeho představení proběhne během festivalu Open House Praha, jehož se Krenovka účastní. O víkendu 20. a 21. 5. bude zpřístupněn nejen ArtHub, ale i umělecké ateliéry Inkubátoru Krenovka či část sklepů.

Vydáno

CIRKUS BASE přinese vydatný program v podobě novocirkusových představení i workshopů

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus pořádá v Praze a Chomutově kulturně-vzdělávací projekt Cirkus BASE, který nabídne program dětem i dospělým. Podobně jako v Chomutově si i pražští návštěvníci vyzkouší na vlastní kůži disciplíny nového cirkusu jako žonglování, akrobacii, provazochodectví, parkour a zajdou se podívat na žánrová představení. Pod širým nebem vyroste na Ladronce cirkusová vesnička se čtyřmi šapitó a hned úvod naservíruje divákům dvě novinky v podobě rodinné kuchařské show Teacrobat souboru Cirko Hopley a pohybovou klaunerii J.O.E. souboru Johhny & Jenny. Na večerní program naváže španělský soubor Kolektiv Lapso Cirk, který mohli diváci vidět na jednom z ročníků festivalu Cirkopolis. Celý festival odstartuje oblíbeným workshopem FotrCIRK určený tatínkům a dětem. Dva týdny oslav nového cirkusu se uskuteční od 20. května do 2. června. Vstupné je na vybrané workshopy a představení dobrovolné.